Kariera

Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. dokumentacji technicznej / redaktor techniczny / ilustrator techniczny

Osoba na tym stanowisku zajmować się będzie tworzeniem publikacji technicznych z zakresu obsługi i serwisu elementów wyposażenia samolotów, pojazdów szynowych itp. w wykwalifikowanym zespole inżynierskim realizującym nowoczesne międzynarodowe projekty techniczne, głównie z branży lotniczej, kolejowej, okrętowej itp.

Zakres obowiązków:

  • analiza konfiguracji i wyposażenia na podstawie rysunków technicznych i modeli 3D
  • sporządzanie list i katalogów części zamiennych (redaktor)
  • edycja istniejących oraz opracowywanie nowych procedur obsługi, instalacji/demontażu, testowania, czyszczenia oraz napraw elementów wyposażenia – głównie w języku angielskim (redaktor)
  • projektowanie (redaktor) lub wykonywanie (ilustrator) schematów elektrycznych lub rysunków obrazujących opisane procedury i części zamienne
  • prowadzenie korespondencji z klientem w języku angielskim lub niemieckim
  • kontrola jakości wytwarzanej dokumentacji

Praca realizowana będzie w naszym biurze w Gdańsku w ramach zespołu specjalistów współpracujących z projektantami z innych krajów (Niemcy, Francja, Grecja, Indie) współtworzącymi dokumentację projektową przykładowo wykorzystywaną w takich opracowaniach, jak:

  • Illustrated Part Catalog (IPC)
  • Illustrated Part List (IPL)
  • Maintenance Manual
  • Trouble Shooting Manual (TSM)
  • Operation Manual
  • Descriptive and Functional Manual

Doświadczenie w tworzeniu publikacji technicznych byłoby dodatkowym atutem, lecz nie jest przez nas wymagane.

Wymagania:

Kandydat na to stanowisko powinien posiadać wykształcenie techniczne - inżynier, technik (automatyk, elektronik, elektryk, elektrotechnik ew. mechanik). Mile widziani tegoroczni absolwenci studiów inżynierskich/magisterskich oraz tłumacze tekstów technicznych z udokumentowanym doświadczeniem.

Konieczne:

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • wyobraźnia przestrzenna i rozumienie rysunku technicznego,
  • dobra pamięć do liczb,
  • swobodne posługiwanie się komputerem,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność długotrwałego skupienia się na wykonywanej czynności

Opcjonalnie (mile widziane):

  • znajomość oprogramowania Arbortext editor i/lub Framemaker
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego

Dodatkowe wymagania:

Cenimy sobie otwartość na kontakty z ludźmi i wysoką kulturę osobistą, odpowiedzialność i solidność, kreatywność, innowacyjność oraz umiejętność dostosowywania się do nowości i zmian, a także gotowość do okazjonalnych podróży służbowych, w tym zagranicznych.

Firma oferuje:

  • szkolenia w branży lotniczej, kolejowej, automotive itp.
  • miłą atmosferę pracy, młody zespół,
  • konkurencyjne warunki wynagrodzenia zależne od zaangażowania,
  • stabilne miejsce pracy - umowę o pracę - po okresie próbnym
  • elastyczne godziny pracy
  • pakiet medyczny Swissmed
  • ubezpieczenie grupowe
  • kartę Multisport
  • bezpłatną siłownię (w budynku firmy)

Przewidywany termin zatrudnienia:

W związku z rozszerzaniem działalności planujemy sukcesywne uruchamianie nowych stanowisk. Pierwsze osoby powinny rozpocząć pracę w maju 2018.

Z kandydatami spełniającymi wymagania zostaną przeprowadzone spotkania oraz rozmowy kwalifikacyjne. Wybrani kandydaci zostaną szczegółowo przeszkoleni w naszej firmie w zakresie tworzenia publikacji technicznych i wdrożeni do pracy w zespole.